Archiwalna Strona Gminne Centrum Kultury w Cewicach - Obóz sportowo-kondycyjny Smołdziński Las 2013.

Obóz sportowo-kondycyjny Smołdziński Las 2013.

dodano: 2013-06-05 18:34:18

W dniach 29.05. do 2.06.2013r. w miejscowości Smołdziński Las nad morzem Bałtyckim w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego odbył się obóz sportowo-kondycyjny w którym wzięło udział ponad 70 osób w wieku od 7 do 47 lat z miejscowości/ sekcji karate: Lębork, Nowa Wieś Lęborska, Cewice, Główczyce, Stowięcino, Pobłocie, Łeba, Rozłazino, Bożepole Wielkie, Strzebielino. Instruktorem prowadzącym był Piotr Pobłocki IV dan oraz Marek Piotrowski I dan, Artur Mionskowski I dan a także gościnnie trener Klubu Sakura-Rumia Andrzej Kostuń IV dan.

Obóz poświęcony był głównie przygotowaniom do egzaminu na stopnie uczniowskie (kyu). Ponadto zorganizowane były gry, zabawy, kąpiel w morzu, ognisko, skecze, dyskoteka dla dzieci, turnieje sprawnościowe oraz wycieczki do Kluk, Wieży Rowokół i Czołpina. Kadra klubu (zawodnicy) trenowała elementy kumite oraz kata do zawodów karate. Odbył się również trening na plaży, a starsi karatecy trenowali w morzu. Do egzaminu przystąpiło 55 osób. Wypadł on bardzo pomyślnie, wszyscy zdali, a kilkunastu adeptów karate z wyróżnieniem. Na najwyższy stopień uczniowski zdał Sławomir Michalski- 1 kyu. Był to ostatni egzamin na stopień kyu Sławka i teraz będzie mógł się przygotowywać do egzaminu na I stopień mistrzowski dan. Egzaminatorem był Piotr Pobłocki- egzaminator PZK. Szczególne podziękowania dla wójta gminy Nowa Wieś Lęborska- Ryszarda Wittke za udostępnienie autokaru. Do zobaczenia za rok. OSS!