Archiwalna Strona Gminne Centrum Kultury w Cewicach - Babciu, dziadku kocham was !

Babciu, dziadku kocham was !

dodano: 2012-06-13 18:21:19

Dzieci od najmłodszych lat uczone są okazywać szacunek swoim najbliższym, czego wyrazem jest m.in. pamięć o Dniu Babci i Dziadka. Wnuczęta chętnie przygotowują z tej okazji drobne upominki, z dumą recytują babciom i dziadkom wiersze, śpiewają piosenki, tańczą.

21 stycznia 2011 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Maszewie Lęborskim licznie zgromadzili się goście, którzy przybyli na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Katarzyny Drywa, która powitała przybyłe osoby, złożyła serdeczne życzenia babciom i dziadkom, a na koniec zaprosiła wszystkich gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

Po tym miłym akcencie na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne działające przy Domu Kultury w Maszewie Lęborskim. Aby dziadkowie dobrze zapamiętali ten wspaniały dzień przygotowano konkursy, np. zwijania włóczki czy tańca z balonem. Dziadkowie udowodnili, że mimo wieku są aktywni i lubią dobrą zabawę. Jeden z dziadków poprowadził nawet lokomotywę i cała sala podążała za nim w rytm muzyki. Zabawa była udana. Dużo wzruszeń miało miejsce w momencie, gdy wnuczęta wręczyły swoim bliskim prezenty i laurki z życzeniami.

Uroczystość była okazją wyrażenia przez wnuków wdzięczności i miłości kochanym babciom i dziadkom.