Archiwalna Strona Gminne Centrum Kultury w Cewicach - Bal kostiumowy w Maszewie Lęborskim

Bal kostiumowy w Maszewie Lęborskim

dodano: 2012-06-13 18:17:58

8 stycznia 2011 r. po raz piąty, a zarazem po raz pierwszy w nowo wyremontowanym budynku Filii Domu Kultury w Maszewie Lęborskim, odbył się bal kostiumowy dla dzieci i dorosłych mieszkańców Maszewa Lęborskiego, Krępkowic, Unieszyna, Karwicy i Lesiaków. Zabawę zorganizowali: Katarzyna i Wiesław Drywa oraz Gminne Centrum Kultury w Cewicach. Całą uroczystość poprowadziły: kierownik Filii Domu Kultury w Maszewie Katarzyna Drywa i Beata Dawidowska.

W samo południe rozpoczęła się zabawa dla najmłodszych, w której wzięło udział 150 dzieci. Z myślą o nich przygotowano wiele zabaw i konkursów. Jednak największą atrakcją było przybycie św. Mikołaja, który przywiózł ze sobą wielki wór prezentów. O godz. 16:00 na imprezę przybyli uczniowie klas 3-4, natomiast po godz. 20:00 rozpoczął się bal kostiumowy dla dorosłych i młodzieży. O karnawałowym charakterze zabawy świadczyły pomysłowe kostiumy. Autorom najciekawszych przebrań organizatorzy wręczyli nagrody.

Na bal przybyli również: Wójt Gminy Cewice Jerzy Pernal, radny Zbigniew Tryba oraz członkowie rady sołeckiej sołectwa Maszewo Lęborskie.

Wszyscy uczestnicy balu z wielką ochotą bawili się przy dźwiękach starszych i nowych przebojów. Dobra muzyka i miłe towarzystwo sprawiły, że zabawa trwała do białego rana.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogly w organizacji balu.