Archiwalna Strona Gminne Centrum Kultury w Cewicach - Mikołajki w Domu Kultury w Maszewie Lęborskim w 2011 r.

Mikołajki w Domu Kultury w Maszewie Lęborskim w 2011 r.

dodano: 2012-06-13 18:16:36

W Mikołajki uczniowie klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej w Maszewie Lęborskim wraz z wychowawczyniami przemaszerowały przez wieś w pięknych mikołajkowych czapkach. Celem ich wędrówki był Dom Kultury w Maszewie Lęborskim – Filia GCK w Cewicach, gdzie miał do nich przybył bardzo ważny gość – Św. Mikołaj.

Po pełnych emocji chwilach oczekiwania Św. Mikołaj przybył na salę, przywitał się z dziećmi, po czym usiadł na swym krześle i oznajmił dzieciom, że "przybywa z daleka i bardzo cieszy się, że je widzi".

Maluchy chętne recytowały św. Mikołajowi wierszyki i śpiewały piosenki. Panie nauczycielki również włączyły się do zabawy. Ponieważ Św. Mikołaj tego dnia obchodził imieniny, wszyscy zaśpiewali mu tradycyjne „Sto lat”. Po rozdaniu prezentów wszystkie dzieci podziękowały Mikołajowi za słodkości i wróciły do szkoły, gdzie mogły obejrzeć swoje prezenty.

Natomiast śnieżynki i renifery udały się w podróż po Maszewie Lęborskim, aby rozdawać słodycze wszystkim napotkanym przechodniom.

Mikołajki to dzień pełny radości dla dzieci, poprzedzony niecierpliwym oczekiwaniem na spełnienie się marzeń. Każdy z nas ma w pamięci mikołajkowe prezenty, buty wypełnione słodyczami czy też lalki i misie wystające spod poduszki w grudniowy poranek.