Archiwalna Strona Gminne Centrum Kultury w Cewicach - Wielkie otwarcie Domu Kultury w Maszewie Lęborskim oraz Filii Gminnej Biblioteki Publicznej

dodano: 2012-06-13 18:15:16

10 listopada 2010 r. odbyło się uroczyste otwarcie Domu Kultury w Maszewie Lęborskim – filii Gminnego Centrum Kultury w Cewicach, połączone z obchodami Święta Niepodległości. Z wielką niecierpliwością i nadzieją oczekiwaliśmy na odsłonięcie „nowej twarzy” obiektu, który ma stać się wizytówką naszej małej miejscowości i gminy.

Otwarcia imprezy dokonała dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Cewicach Joanna Walkusz, która przywitała zaproszonych gości. Na uroczystość przybyli m.in. wójt gminy Cewice Grzegorz Palasz, przewodniczący Rady Gminy Stanisław Pałubicki, radni, ksiądz proboszcz Jerzy Kąkol, dyrektorzy szkół i sołtysi, Komendant Posterunku Policji w Cewicach Krzysztof Musiał, nadleśniczy Nadleśnictwa Cewice Marian Hauza, poseł na Sejm RP Witold Namyślak, kombatanci i mieszkańcy gminy.

Następnie głos zabrał wójt, który przybliżył mieszkańcom proces realizacji inwestycji oraz podziękował wykonawcy – firmie „ARKADA” Kwidzyńscy i Sawiccy z Lęborka. Na zakończenie poprosił o uroczyste przecięcie wstęgi sołtysa sołectwa Maszewo Lęborskie Jana Itrycha, radnego Janusza Czerwińskiego, bibliotekarkę Grażynę Bońkowską i dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Cewicach Joannę Walkusz.

Po krótkiej modlitwie ksiądz proboszcz Jerzy Kąkol poświęcił budynek, mieszczącą się w nim bibliotekę oraz kawiarenkę internetową .

Po części oficjalnej nadszedł czas na występ artystyczny, który przygotowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Maszewie Lęborskim i Zespołu Szkół w Cewicach. Scenariusz przygotowały panie: Ewa Piotrzkowska, Anna Ramczykowska, Justyna Formalik, Bożena Trojan, Dorota Lange i Beata Andrychowska. Udekorowaniem sceny zajęła się pani Agata Piotrowska.

Punktem kulminacyjnym uroczystości był występ Chóru Gminy Cewice pod batutą Huberta Szczypiorskiego. Owacje na stojąco otrzymał najmłodszy członek chóru – 11 letni Arkadiusz Szyca.

Opiekunem obiektu jest pani Katarzyna Drywa, która zajmowała się przez lata krzewieniem kultury w Maszewie Lęborskim.

Składamy serdeczne podziękowania paniom: Elżbiecie Synowicz , Beacie Dawidowskiej oraz pracownicom Gminnego Centrum Kultury w Cewicach: Karolinie Wenta i Weronice Okrój za pomoc w organizacji uroczystości.