Archiwalna Strona Gminne Centrum Kultury w Cewicach - Obóz sportowo-kondycyjny z elementami karate w Smołdzińskim Lesie

Obóz sportowo-kondycyjny z elementami karate w Smołdzińskim Lesie

dodano: 2012-06-13 18:09:37

W dniach od 06-10.06.12 odbył się obóz kondycyjny w Smołdzińskim Lesie , w którym uczestniczyło 80 adeptów karate w wieku od 7 do 45 lat . Obóz poświęcony był głównie przygotowaniom do egzaminu na stopnie uczniowskie kyu . Treningi odbywały się 2 razy dziennie . Jeden trening był poświęcony przygotowaniom do egzaminu , natomiast drugi do kata i kumite do zawodów . Ponadto zawodnicy mieli biegi w terenie, zajęcia na plaży , zajęcia kondycyjne,sprawnościowe , rozciągające, na skakankach oraz ,tarczach . Plan dnia zaczynał się od zaprawy porannej , następnie śniadanie. Od godziny 10 organizowane były wyjazdy na plażę , gdzie odbywały się treningi . Uczestniczy mieli różnego rodzaju wycieczki między innymi , na latarnię morską w Czołpinie , na wydmy , wieże widokową w Klukach, do Słowińskiego Parku Narodowego oraz wiele innych atrakcji jak turniej piłki nożnej , koszykówki , przeciągania liny oraz piłki plażowej . Popołudniu odbywały się trening dla grupy zaawansowanej i zawodników kadry klubu kata do zawodów oraz kumite.

W obozie uczestniczyli młodzi karatecy z Lęborka , Nowej Wsi Lęborskiej , Cewic , Sierakowic , Strzebielina i Pobłocia . Wyjazd ten pozwolił na integrację wszystkich sekcji naszego klubu . W sobotę odbył się egzamin na stopnie kyu , do którego podeszło 56 karateków. Większość z nich zdawała na pierwszy stopień w karate 9.1 kyu , część z nich zdawała na 8 kyu , 6 kyu , 5 kyu oraz Sławomir Michalski zdał na 2 kyu ( 2 pas brązowy) .
Wszyscy zaliczyli pozytywnie egzamin . Przewodniczącym egzaminu był prezes klubu Piotr Pobłocki III dan karate i egzaminator Polskiego Związku Karate .
W ostatni dzień obozu odbył się turniej Karate , w którym młodzi sportowcy mogli się wykazać . Startowało w nim wielu obozowiczów. Najlepszym zawodnikiem został Rafał Milewczyk, z dziewcząt Zuzanna Milewczyk, natomiast w konkurencji młodziczek Natasza Olkowska oraz Agnieszka Kreft z Cewic . W konkurencji Juniorów najlepszy okazał się Michał Parczewski z Nowej Wsi Lęborskiej. Sędzią głównym zawodów była Magda Michalska , sędzia klubowy PZK.
- Uważam , że zawody stały na bardzo wysokim poziomie , choć młodzi zawodnicy nie znają się jeszcze na przepisach kata i kumite , co skutkowało do zabronionych technik w walkach – stwierdziła Magda Michalska . Szczególne podziękowania należą się panu wójtowi Ryszardowi Wittke , za udostępnienie autokaru . Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i do zobaczenia na następnym obozie .