• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9

Dziś jest czwartek 20 września 2018, imieniny: Filipiny i Eustachego

Mini Piknik w Krępkowicach

dodano: 2018-08-05 13:41:30

W dniu 4 sierpnia 2018r. Dom Kultury w Maszewie, Sołtys i Rada Sołecka zorganizowali „ Mini Piknik Rodzinny” w Krępkowicach- plenerową imprezę skierowano głównie do dzieci i ich rodzin. Dzięki pięknej pogodzie wszyscy goście mogli wesoło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, relaksować się, spotkać ze znajomymi i włączyć do radosnej, wspólnej, rodzinnej zabawy. W programie przewidziano wiele ciekawych zabaw sportowych z animatorami GCK i DK. Wspaniałą niepowtarzalną niespodziankę przygotował animator Krzysztof z Lęborka, była to mydlana zabawa z bańkami,nie zabrakło również wspólnych tańców i konkurencji sportowych a także stoiska z artystycznym malowaniem twarzy, oraz popcornem i stoiskiem sołeckim. Niespodziankę dla naszych milusińskich przygotował również Pan Jarosław Pruski (Członek Zarządu Powiatu Lęborskiego), który sam pokonywał przeszkody w tunelu. Na pikniku nie mogło zabraknąć gospodarza gminy Cewice wójta Jerzego Pernala. Radość i zadowolenie oraz wspólna zabawa towarzyszyły do końca „Pikniku Rodzinnego”. Teraz pozostały wszystkim uczestnikom tylko miłe wspomnienia i cierpliwe oczekiwanie na następną uroczystość. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Wierzymy, że za rok piknik będzie równie udany!
Wolontariat:
Foto. Wiktoria Drywa
DJ. Michał Miazek
Malowanie buziek. Weronika Drywa Weronika Puzdrowska.

czytaj więcej »

IV Festiwal Kultury Białoruskiej w Maszewie Lęborskim

dodano: 2018-07-30 15:49:55

Minionej soboty 28 lipca 2018r. w Maszewie Lęborskim, z inicjatywy Gminy Cewice oraz Gminnego Centrum Kultury w Cewicach, dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Artystycznego i Współpracy Międzynarodowej MSM UNICUM, odbył się koncert VI Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu. Tym samym Gmina Cewice zaznaczyła swoje istotne  miejsce na letniej kulturalnej mapie Pomorza. Koncert pod dyrekcją p. Igora Jankowskiego to muzyczno-taneczne show ukazujące niepodważalne talenty ale i olbrzymią

dyscyplinę występujących na scenie młodych artystów. Na deskach maszewskiej sceny plenerowej zaprezentowali się tancerze oraz wokaliści białoruskiej szkoły tańca Show- Ballet Sensation z Witebska, nie zabrakło również akcentu lokalnego oraz udziału naszych rodzimych artystów. Po raz kolejny muzyka połączyła nie tylko pokolenia ale i narodowości- na oczach widzów dokonała się piękna wymiana dorobku artystycznego w ramach dialogu kulturowego polskich i białoruskich artystów ( duet taneczny ze

Studio Tańca Flic w Lęborku, wokalistka Szkoły Muzycznej Jamaha w Rumi). W repertuarze koncertu znalazły się zarówno tradycyjne pieśni białoruskie okraszone ilustracją taneczną jak i światowej sławy utworu muzyki rozrywkowej. Na zakończenie koncertu wybrzmiała, zaśpiewana wspólnie przez wszystkich współtworzących festiwal artystów, piosenka Magdaleny Czapińskiej i Seweryna Krajewskiego „Remedium” w dwujęzycznym tłumaczeniu. Bogactwo strojów, stylizacji i charakteryzacji, użycie

elektrycznych deskorolek oraz różnorakich rekwizytów w układach choreograficznych robiły na widowni duże wrażenie. Unoszenia, obroty, akrobacje, feeria barw, kolorów i energetycznych dźwięków czynią ten festiwal niezapomnianym i wyjątkowym doznaniem artystycznym na długo zapamiętanym przez jego uczestników.

tekst GCK Cewice 

foto : Wiktoria Drywa

czytaj więcej »

Leśny Piknik VI Festiwal Biegów i Marszów ,,GO NOR"

dodano: 2018-06-18 16:51:14

16 czerwca w Maszewie Lęborskim odbył się „ Piknik Leśny ” VI Bieg i Marsz Leśny „ Go North”. Wśród wielu atrakcji obok festiwalu biegów i marszów znalazła się część kulturalna przygotowana przez Dom Kultury w Maszewie, którą poprowadził gospodarz imprezy Pani Katarzyna Drywa- animator do spraw kulturalnych. Na scenie wystąpiły Zespoły takie jak ,,Wiśta Wio”, kabaret ,,Teatralnie Zakręceni”
Natalia Kubica, Mini Star, Awionetki z 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach, chirliderki,Iwona Juchniewicz, Wiktoria Drywa i Klaudia Juchniewicz oraz Małe Miss Gminy Cewice 2018.Prócz występów uczestnicy pikniku mogli podziwiać zabytkowe auta wystawione na placu przez Klasycznych Lębork.Organizatorzy przygotowali również animacje dla najmłodszych , place zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami, balonowe zoo, atrakcje kulinarne oraz wieczorną zabawę.Mieszkańcy mogli skosztować torty ufundowane przez Zdzisława Juchniewicz, Pawła Stolc, Irenę Pernal, Adriannę Sobolewską. 
Natomiast część sportową przeprowadził Pan Przemysław Kowalczuk – prezes klubu MKS FIGHTER , który był fundatorem medali oraz pamiątkowych statuetek. W programie zawodów znalazły się biegi szkól podstawowych , gimnazjalistów oraz przedszkolaków. W części głównej zawodów odbył się natomiast bieg i marsz nordic walking na trasie 5.5 km. Zwycięzcami tego dystansu zostali mieszkańcy Lęborka Klaudia Brzózka LKB Petk oraz Damian Zagulak Koral Maszewo. Jako pierwsi z nordic walkerow linię mety przekroczyli natomiast Wiktoria Nacz. Dynamic Lębork oraz Dominik Kalkowski MKS Fighter. 
Najlepsi zawodnicy z gminy Cewice -Anna Kita Siemirowice oraz Przemysław Urzędowski , mieszkańcy Siemirowic
Najmłodszy zawodnik imprezy – 1 rok ( 2017) Paweł Kazimierczak z Bukowiny
Najstarszy zawodnik zawodów Helena Sawa oraz Jan Lipski
Najlepszy zawodnik z Maszewa – Łukasz Lewiński
Statuetki i nagrody dla zawodników ufundowali Wójt Gminy Cewice Jerzy Pernal, dyr. GCK Cewice Dominika Bardowska, Członkowie Zarządu Powiatu Lęborskiego Adam Nowak i Jarosław Pruski,sołtys Maszewa Jan Itrych, radni gminy Cewice Katarzyna Drywa, Piotr Mądrzak, Urszula Wenta, Katarzyna Szwiec, Magdalena Maszota oraz wielu zaprzyjaźnionych z Domek Kultury w Maszewie sponsorów.Serdecznie dziękujemy każdemu z osobna za pomoc podczas organizacji pikniku, wspaniałej i niezastąpionej młodzieży oraz Panu Piotrowi Zielińskiemu,Pawłowi Stolc nie mogło zabraknąć ekipy sportowej Pani Agnieszki Kowalczuk, Małgorzaty Gębarowskiej z mężem, wolontariuszy oraz cudownego pana na kładzie Jarka Wasilewskiego.

czytaj więcej »

Kalendarz imprez