• Pic 1
  • Pic 8
  • Pic 9

Dziś jest wtorek 24 października 2017, imieniny: Rafała i Marcina

Zespół taneczny "STAR" i "MINI STAR"

dodano: 2012-04-04 12:09:13

Oba wymienione zespoły to kontynuacja zespołów: "Angels" i "Tęcza". Zespół "Angels" powstał 8 listopada 2005 r. w Maszewie. Jego pomysłodawczynią była Katarzyna Drywa, która obecnie jest pracownikiem GCK. Oba zespoły trenują w Domu Kultury w Maszewie - Filii GCK Cewice, pod okiem instruktora Piotra Zagrodnika oraz Katarzyny Drywa.

W skład zespołu "STAR" wchodzi 9 osób (8 dziewcząt i 1 chłopak):

• Ewelina Bolda
  • Daria Letzau
  • Aleksandra Kowalewska
  • Joanna Syldatk
  • Patryk Synowicz
  • Kamila Lewnau
  • Anna Wika
  • Paulina Wika
  • Iwona Majewska

W skład zespołu "Mini Star" wchodzi 16 osób (2 chłopców i 14 dziewcząt):

• Wiktoria Kwiatkowska
  • Wiktoria Drywa
  • Agnieszka Rzeźnik
  • Marlena Dawidowska
  • Natalia Majna
  • Martyna Szulta
  • Dominika Szulta
  • Weronika Kujawska
  • Dawid Bolda
  • Kornelia Konopińska
  • Aleksandra Sylwestrzak
  • Weronika Lewnau
  • Joanna Majewska
  • Oliwia Bendzmer
  • Paulina Górska
  • Łukasz Gotowicki

Taniec towarzyszy nam od najdawniejszych czasów, istnieje we wszystkich społecznościach i kulturach świata. Był, jest i będzie jednym ze sposobów przeżywania i przekazywania emocji, sposobem zabawy i odprężenia. Taniec oprócz walorów rekreacyjnych, jest popularną i powszechną bardzo lubianą formą zabawy i rozrywki, jest formą czynnego wypoczynku.

Spotkania zespołów poprzez zabawy, naukę są przede wszystkim doskonałym sposobem na integrację młodzieży i dzieci nie tylko z gminy Cewice. Uczestnictwo dzieci i młodzieży w tego typu zajęciach w przyszłości przyniesie pozytywne zmiany w ich życiu.

Zespół "Mini Star" zdobył dyplom publiczności w konkursie "Mam Talent" zorganizowanym przez Radę Rodziców Gimnazjum w Cewicach.

Natomiast zespół "Star" miał możliwość zaprezentowania się na "Powiatowej Gali Sportu" w Cewicach. Zespół ma już na swoim koncie wiele występów na różnego rodzaju imprezach i uroczystościach. W najbliższym czasie weźmie udział w "Turnieju Tańca". Zespół pragnie się powiększać i rozwijać. Oba zespoły mają wiele planów i ciekawych pomysłów do zrealizowania, o których będziemy Państwa na bieżąco informować.