• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9

Dziś jest wtorek 26 stycznia 2021, imieniny: Seweryna i Pauliny

Międzynarodowy Turniej Cup w Rumii

dodano: 2014-04-09 08:18:55

W minioną sobotę (05.04.2014), lęborscy karatecy wzięli udział w Międzynarodowym turnieju Pomerania Cup w Rumii. W zawodach tych uczestniczyło 399 zawodników z 30 klubów z Polski, Rosji, Litwy, Białorusi i Anglii. Turniej przygotowany był w profesjonalny i sprawny sposób. Klub Karate Shotokan w Lęborku, reprezentowało   17 zawodników. Zawody trwały cały dzień, od godziny 9 do 23. Pomimo rozpiski godzinowej, konkurencje się przesuwały, co było efektem startu niektórych zawodników o godzinie 22 lub 23.

 

Tego samego dnia odbyły się najważniejsze zawody dla młodzików, mianowicie „Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate WKF”.

Lęborski klub reprezentowało 3 zawodników. Dawid Rostkowski, który odpadł w pierwszej walce, pomimo prowadzenia (4-2), przegrał przez nadmierny kontakt. Wiktoria Zenker, niestety również odpadła w pierwszej rundzie. Nie zawiodła Zuzanna Milewczyk, która zdobyła brąz w swojej konkurencji Kumite młodziczek -50 kg oraz kolejny brąz w konkurencji Kata indywidualne młodziczek.

 

Start należy uznać za bardzo udany na Mistrzostwach Młodzików, jak i na Turnieju Pomerania Cup.

Nie zawiodła Aleksandra Klimik, która wystartowała w 4 konkurencjach i zdobyła 2 złote medale w konkurencji Kumite dziewcząt 9 lat i młodsi -30 kg oraz w Kata dziewcząt 9 lat i młodsi. Młoda reprezentantka, wciąż nie schodzi z podium i z każdych zawodów na zawody, pozytywnie zaskakuje.

Niesamowicie duże postępy uczynił Bartosz Janczak, który wygrał swoją konkurencję. Jego styl walki, jest znacznie lepszy niż ostatnio, więc można stwierdzić iż ciężkie i regularne treningi dają efekty. Zdobywając złoty krążek w swojej konkurencji Kumite indywidualnym Juniorów młodszych 14-15 lat -57 kg, udowodnił wszystkim na ile go stać.

 

Po długim czasie nareszcie przełamała się Magda Michalska, która stanęła na najwyższym podium w swojej kategorii seniorek -55kg. Finałową walkę, stoczyła z Rosjanką, która nie dawała za wygraną. W ostatnich minutach, Magda zapunktowała dwoma kopnięciami, które dały jej znacząca przewagę i doprowadziły do wygranej.

 

Michał Parczewski, stoczył wspaniałą walkę z czołowym zawodnikiem z Klubu Bodaikan Szczecin, pomimo przegranej,  nieznaczącą ilością punktów wykazał się rewelacyjną formą, która wciąż rośnie i możemy zapewnić iż już niedługo, Michał będzie w czołówce !

 

Swoim debiutem może pochwalić się najmłodsza zawodniczka Julia Tyda, która wystartowała w konkurencji Kata indywidualne 7 lat i młodsi. Niestety stres, związany z pierwszym startem wygrał, ale wierzymy że jeszcze pokaże na co ją stać.

 

Świetnym startem mogą pochwalić się Rafał Milewczyk, Bartłomiej Olkowski, Agnieszka Kreft oraz Alicja Olkowska, wszystkie te osoby mimo młodego wieku, nie bały się wystartowac w Kumite drużynowym Seniorów i Seniorek z wiele starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Chłopaki w składzie: Michał Paczewski, Rafał Milewczyk i Bartłomiej Olkowski zajęli III miejsce, po walce z drużyną ze Szczecina, natomiast dziewczyny w składzie: Magda Michalska, Agnieszka Kreft oraz Alicja Olkowska, również zdobyły III miejsce po walce z drużyną z Kleczewa. Zabrakło jednego punktu, aby stanąć na najwyższym podium.

Trener Piotr Pobłocki, jest zadowolony ze startów swych podopiecznych i jak twierdzi, start w wyższej kategorii, jest świetną nauką na przyszłość dla młodych karateków

.

W klasyfikacji medalowej, Klub Karate z Lęborka uplasował się na 5 miejscu, zdobywając łącznie 6 złotych medali, 5 srebrnych i 12 brązowych. Jest to bardzo wysoki wynik, biorąc pod uwagę ile osób reprezentowało inne kluby.

 

 Młodzi adepci twierdzą iż trener Pobłocki jest  bardzo wymagający i to dzięki niemu uzyskują tak wysokie wyniki. Potrafi ich zmobilizować do ciężkiej pracy i cały czas motywuje.  Poświęca się w 100%  klubowi i za to wszyscy zawodnicy są mu bardzo wdzięczni.

 

Ogólne wyniki:

 

  1. Zuzanna Milewczyk:

 

III miejsce w Kumite Młodziczek – 50kg

III miejsce w Kata młodziczek

 

2.Weronika Bochentyn:

 

II miejsce w Kumite Juniorek młodszych -47 kg

III miejsce w Kumite drużynowym juniorek młodszych 14-15 lat

 

3.Hubert Judycki:

 

I miejsce Kumite indywidualne chłopców +35 kg

 

4.Magda Michalska:

 

I miejsce w Kumite indywidualnym Seniorek -55kg

III miejsce w Kata Seniorek

III miejsce w Kumite drużynowym Seniorek

 

5.Michał Parczewski:

 

III miejsce w Kumite indywidualnym Seniorów -67 kg

III miejsce w Kumite drużynowym Seniorów

 

6.Aleksandra Klimik:

 

I miejsce w Kumite dziewcząt 9 lat i młodsi -30 kg

I miejsce w kata dziewcząt 9 lat i młodsi

 

7.Agnieszka Kreft:

 

III miejsce w Kumite Juniorek młodszych 14-15 lat -54 kg

III miejsce w Kumite Juniorek -53kg

III miejsce w Kumite drużynowym Seniorek

III miejsce w Kumite drużynowym juniorek młodszych 14-15 lat

 

8.Alicja Olkowska:

 

III miejsce w Kumite juniorek młodszych +54kg

III miejsce w Kumite Juniorek +59kg

III miejsce w Kumite drużynowym Seniorek

III miejsce w Kumite drużynowym juniorek młodszych 14-15 lat

9.Bartłomiej Olkowski:

 

I miejsce w Kumite Juniorów 16-17 lat +76kg

III miejsce w Kumite drużynowym Seniorów

III miejsce w  Kumite drużynowe juniorów 16-17 lat

III miejsce w Kumite drużynowym juniorów młodszych 14-15 lat

 

10.Rafał Milewczyk:

 

II miejsce w Kumite Juniorów młodszych 14-15 lat -70 kg

III miejsce w  Kumite drużynowe juniorów 16-17 lat

III miejsce w Kumite drużynowym juniorów młodszych 14-15 lat

 

11.Bartosz Janczak:

 

I miejsce w Kumite indywidualnym Juniorów młodszych 14-15 lat -57kg

II miejsce w Kumite indywidualnym Juniorów -55kg

III miejsce w  Kumite drużynowe juniorów 16-17 lat

 

 

Zobacz zdjęcia na:

http://www.gck.cewice.pl/galeria/pokaz/268

Galeria zdjęć
Kalendarz imprez