• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9

Dziś jest piątek 07 maja 2021, imieniny: Ludmiły i Gizeli

Dzień Dziecka w Gminnym Centrum Kultury

dodano: 2014-06-03 18:33:23

Dzień dziecka to wyjątkowe święto dla każdego malucha. 01.06.2014 r. (niedziela) w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach świętowaliśmy Dzień Dziecka. Bogaty program oraz wspaniała pogoda przyciągnęła mnóstwo dzieci, na  których czekało wiele atrakcji . Świętowanie rozpoczęliśmy od emisji bajki dla najmłodszych ,, Epoko lodowcowa 4". Następnym punktem programu, ku uciesze wszystkich dzieci był pokaz iluzji ,, Magic show",który wzbudził wiele pozytywnych emocji. Podczas trwania całej imprezy 
wolontariusze Gminnego Centrum Kultury oferowali naszym milusińskim salon bajkowego makijażu, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Niespodzianką dla wszystkich przybyłych był tort, który już samym wyglądem wzbudził wiele emocji, a jego smak był tylko dopełnieniem sukcesu. Naszej wspólnej zabawie towarzyszyły gry i konkursy na świeżym powietrzu. Kolejnym punktem programu był spektakl na pograniczu teatru i cyrku przygotowany przez grupę teatralną ,, Gwiżdże " działający przy SOK w  Słupsku. Atrakcją dla dzieci było nie tylko przedstawienie, ale również możliwość nauki sztuki kuglarskiej. Z prawie godzinnym opóźnieniem ( spowodowanym narastającym zainteresowaniem warsztatami kuglarskimi) na scenie Gminnego Cwntrum Kultury w Cewicach gościliśmy teatrzyk kukiełkowy pt. ,, Jaś i Małgosia " w wykonaniu grupy  krea(k)tywnych. Uczestnicy warsztatów krea(k)tywności organizowanych przez GCK w każdą środę, specjalnie na ten dzień przygotowały teatr - scenografie , aktorzy, 
kostiumy , nagrania głosowe - to wszystko było zasługą ich mozolnej, ale jakże przyjemnej w efekcie pracy. Nasza wspólne świętowanie zakończyliśmy emisją bajki ,, Krudowie". Mamy nadzieję, że dzień atrakcji, jaki przygotowaliśmy dla dzieci z okazji ich święta, był dla nich dniem udanym i pełnym uśmiechu. 

czytaj więcej »

Poczta Kwiatowa

dodano: 2014-05-27 14:43:08

No i stało się! Poprzez lasy, doliny, łąki i pagórki dotarliśmy do mam dzieci, które wzięły udział w konkursie na "Portret mamy". Uśmiech, wzruszenie, a nawet łzy, nie były nam w tym dniu obce. Wróciliśmy do swoich domów z jeszcze większym przekonaniem, że własnoręcznie wykonany prezent daje więcej radości niż najdroższy brylant... :)

czytaj więcej »

Comenius

dodano: 2014-05-27 14:39:10

Z przyjemnością dzielimy się z Wami wspomnieniem środowych warsztatów prowadzonych przez nas specjalnie dla grupy gości wizytujących w Cewicach w ramach programu COMENIUS. Dostąpił nas zaszczyt, a zarazem wyzwanie językowe, podzielenia się naszymi umiejętnościami szycia lalek z grupą ( bagatela!) 30 dzieci. Na naszych oczach powstało 15 lalek typu Tilda z motywem kaszubskim w tle ( laki powstawały w międzynarodowych duetach). Temat spotkania był mocno przemyślany- dobra zabawa, nowe umiejętności ale również pamiątka regionalna z pobytu na Kaszubach. Naszym zdaniem- zadanie zaliczone celująco! See you somewhere, someday our new foreign friends!

czytaj więcej »

Kalendarz imprez