• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9

Dziś jest niedziela 24 czerwca 2018, imieniny: Jana i Danuty

XII DOŻYNKI POWIATOWE W CEWICACH

dodano: 2012-09-17 11:39:59

 

15 września Gmina Cewice była gospodarzem XII Powiatowych Dożynek. Organizatorami imprezy były władze samorządowe Gminy Cewice i Powiatu Lęborskiego. W piękne, niedzielne przedpołudnie przybyło do Cewic wielu znamienitych gości, m.in. Jarosław Selin – poseł RP, Wiktor Tyburski – starosta lęborski, Ryszard Wenta – wicestarosta lęborski, Adam Stenka – przewodniczący Rady Miejskiej w Lęborku, Elżbieta Zajączkowska – zastępca burmistrza Lęborka, Ryszard Wittke – wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska, Andrzej Strzechmiński – burmistrz Łeby, Marian Hauza – nadleśniczy Nadleśnictwa Cewice, radni Gminy Cewice, kierownicy jednostek organizacyjnych z powiatu lęborskiego, przedstawiciele Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Banku Spółdzielczego w Łebie, Banku Gospodarki Żywnościowej, sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich. Nie zawiedli również mieszkańcy powiatu lęborskiego, którzy licznie przybyli na święto plonów.

 

czytaj więcej »

Zaproszenie na festyn rodzinny "Cewickie lasy - relaks i leśne rarytasy"

dodano: 2012-09-12 11:02:02

15 września w Cewicach odbędzie się festyn rodzinny pn. „Cewickie lasy –relaks i leśne rarytasy” organizowany przez Gminne Centrum Kultury w Cewicach. Impreza rozpocznie się o godz. 14:00 w Centrum Kulturalno – Artystycznym przy ul. Węgrzynowicza. Przygotowano różnorodny program artystyczny. Wystąpią zespoły artystyczne z terenu Partnerstwa Dorzecze Słupi, a gwiazdą wieczoru będzie uczestniczka I Edycji Bitwy na Głosy Weronika VERA Korthals. Cała Polska poznała artystkę dzięki programowi Szansa na Sukces, gdzie zwyciężyła,  brawurowo wykonując utwór pt. Nie ma miłości bez zazdrości z repertuaru Violetty Villas. Po telewizyjnym sukcesie została aktorką Teatru Buffo, występując w musicalu Metro. Z zespołem Ha-Dwa-O! wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Premiery oraz w polskim finale Eurowizji, zagrała również setki koncertów w kraju i za granicą. Z Ha-Dwa-O! nagrała też płytę Cud. Na Festiwalu w Opolu wystąpiła dwukrotnie - również jako solistka w koncercie z piosenkami Kabaretu Starszych Panów. W programie TVP2 Bitwa na Głosy występowała w drużynie Maćka Miecznikowskiego.

czytaj więcej »

Gminne Centrum Kultury w Cewicach zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym i konkursie fotograficznym w ramach projektu "Cewickie lasy - relaks i leśne rarytasy" - integracja społeczności Partnerstwa Dorzecze Słupi poprzez organizację drugiego festynu rodzinnego"

dodano: 2012-09-03 08:53:10

 

Gminne Centrum Kultury w Cewicach zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym „Leśne rarytasy”orazkonkursie fotograficznym „Atrakcje turystyczne gminy Cewice”. Konkursy odbywają się w ramach realizacji projektu pt. "Cewickie lasy - relaks i leśne rarytasy" - integracja społeczności Partnerstwa Dorzecze Słupi poprzez organizację drugiego festynu rodzinnego”, który został wybrany do dofinansowania przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy gmin będących partnerami Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi (gminy: Borzytuchom, Bytów, Cewice, Czarna Dąbrówka, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kępice, Kołczygłowy, Kobylnica, Parchowo, Postomino, Potęgowo, Sławno, Słupsk, Smołdzino, Studzienice, Tuchomie, Ustka).

Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas festynu rodzinnego pt. „Cewickie lasy - relaks i leśne rarytasy”, który odbędzie się 15 września 2012 r. w Cewicach.

Termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs kulinarny upływa 10 września 2012 roku.
Termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs fotograficzny upływa 10 września 2012 roku.

Więcej informacji o konkursach znajduje się w załączonych Regulaminach.

Informacje można również uzyskać w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach.
Osobą wyznaczoną do kontaktów jest pani Katarzyna Mielewczyk, tel. 059 8611-490, e-mail: gck.cewice@wp.pl

czytaj więcej »

Kalendarz imprez